Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Dernekten Haberler arrow BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI Yazdır E-postaULUKAYA KÖYÜ KÜLTÜR DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

BASIN AÇIKLAMASI - 03.01.2018

2007 yılında Pendik’te kurulan ULUKAYADER, Ulukaya Köyümüzün İstanbul başta olmak üzere gurbette yaşayan Ulukaya’lıların geçmişten miras kalan kültürünü yaşatması, birbirleriyle dayanışma içinde yaşam sürmeleri ve yardımlaşarak tüm sorunları birlikte aşmaları için kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Bugüne kadar birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdiğimiz sosyal ve kültürel etkinliklerimizle üyelerimize hizmet etmekteyiz. Ayrıca köyümüzün ihtiyacı olan yatırımların sağlanması konusunda da ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli çalışmalar yürüttük. Ulus ilçemizin doğa harikalarından olan Küre Dağları Milli Parkı sınırları içindeki Ulukaya Şelalesini ve Kanyonunu turizme kazandırmak için başta Bartın Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’un destekleri ile Sayın Valimizin, İl Özel İdaremizin, Sayın Kaymakamımızın, Sayın Belediye Başkanımızın ve Ulukaya Muhtarımızın da koordineli çalışmaları sayesinde büyük yol kat ettik. ULUKAYADER olarak üzerimize düşen görevlerin ötesinde yapılan hizmetlerin de gerçekleşmesi için önemli katkılarda bulunduk. Bulunmaya da devam ediyoruz.

Yakın zamanda ortaya çıkan ve ne yazık ki üzüntüyle takip ettiğimiz gelişmeler nedeniyle bu açıklamayı yapmaya gerek duyduk. 08 Aralık 2017 tarihinde Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü web sayfasında yayınlanan A) Bartın İli, Ulus İlçesi, Ulukaya Köyü, 201700928 Ruhsat ve 3358221 Erişim Numaralı Saha, B) Bartın İli, Ulus İlçesi, Ulukaya Köyü, 201700927 Ruhsat ve 3358222 Erişim Numaralı Saha için MERS Çevre Mad. Müh. Pro. Dan. İş. Sağ. ve Güv. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti tarafından Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü e-ÇED Çevrim İçi ÇED Süreci Yönetim Sistemine yüklenen iki farklı dosya ile köyümüz Ulukaya sınırları içinde Mustafa Keskin Mermer Ocağı İşletmesi için ÇED Raporu başvurusu yapılmıştır.

Söz konusu mermer ocaklarının işletmeye açılması için istenen ÇED başvurusu, Türkiye’nin 2000 yılında ilk PAN PARKS Sertifikalı Milli Parkı olan Küre Dağları Milli Parkının mutlak koruma bölgesi sınırındaki tampon bölgesinde bulunmaktadır. 1. Dereceden sit alanı olan Ulukaya Şelalesi ve Kanyonu, açılmak istenen mermer ocaklarına sadece 2-3 km, arama ruhsatı ise köyün yerleşim sınırındadır. Ulus ilçemiz ile ilçeye bağlı köylerin içme suyu ihtiyacının yanında tarımsal sulamanın da karşılandığı Ulukaya Şelalemiz her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti misafir etmektedir. Faaliyete geçirilmek istenen mermer ocakları başta Küre Dağları Milli Parkının gözbebeği Ulukaya Köyümüzü etkisi altına alarak, Drahna bölgesindeki komşu köylerimizi Ulus ilçemize değin etkileyecek bir çevre tahribatına neden olacaktır. Ayrıca birçok olumsuzlukla birlikte mermer ocaklarının faaliyete geçmesi durumunda İlimiz, İlçemiz ve Köyümüz turizm alanında büyük bir darbe alacaktır.

ULUKAYADER olarak köyümüz sınırları ve komşu köylerde işletmeye açılmak istenen mermer ocağına ve ileride buna benzer çevreye mutlak şekilde zarar verecek tüm faaliyetlere izin VERİLMEMESİNİ söz konusu şirketin bölgemiz için almış olduğu arama ruhsatlarının da İPTAL EDİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ.

Derneğimizin var olmasına neden olan bu güzelliklerimizin yok olmasını istemiyor, yetkililerin sesimizi duyacağına inanıyoruz.

ULUKAYADER YÖNETİM KURULU


Ayhan ÇELİKEL
Yönetim Kurulu Başkanı


Hazırlayan: Ersin Yalçın


 

Dernekten Haberler

19 MAYIS 2024 BARFED KONRESİ

19 MAYIS 2024
BARFED Seçimli konresine katılım sağladık

 
EKİM 2023 TOPLANTIMIZ

 
BANKA BİLGİLERİMİZ 
AİDAT BORÇ LİSTESİHazırlayan: Ersin Yalçın
 
EKİM 2019 TOPLANTIMIZ


Derneğimizin 2019 Ekim ayı olağan toplantımızı gerçekleştirdik.
Katılım sağlayan üyelerimize teşekkür ederiz.
#Ulukayader
#BirliktenKuvvetDogar


 
EYLÜL 2019 TOPLANTIMIZ


Derneğimizin 2019 Eylül ayı olağan toplantımızı gerçekleştirdik.

Katılım sağlayan üyelerimize teşekkür ederiz.
#Ulukayader
#BirliktenKuvvetDogar 
YENİ DERNEK MERKEZİMİZ


 
BASIN AÇIKLAMASI 
ULUKAYADER YÖNETİM KURULU KARARLARI 08.02.2015 
2015 YILI HEDİYE ALANLAR

2014 Yılı üye aidatlarının tamamını ödemiş olan üyelerimize dernek yönetim kurulumuz tarafından hediye verildi. 
.

Ulukayader İle ilgili Haberler

 
4- 2014 TEŞEKKÜR BELGELERİ VERİLDİ


TEŞEKKÜR BELGELERİ VERİLDİ

2013 YILINA AİT DERNEĞİMİZİN AŞAĞIDAKİ BAŞLIKLAR ALTINDA YAPMIŞ OLDUĞU DEĞERLENDİRME SONUCU BAZI ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ.

1- 2013 YILI DAHİL TÜM AİDATLARINI ÖDEYENLER
2- TAKİPÇİLİK
3- ÖZEN
4- ÖZVERİ
 
1 - Genel Kurulumuz Yapıldı
Image
 
2 - Yeni Yönetim ve Denetim Kadrosu
 
3 - Faaliyet Raporu (2010-2013)
Image
 

TARİH - SAAT


NAMAZ VAKİTLERİSOSYAL MEDYA

https://www.instagram.com/

ATATÜRK KÖŞESİ

NÖBETÇİ ECZANELER


AİLE HEKİMİM KİM?

İSTATİSTİKLER

Ziyaretçiler: 2052113

KİMLER SİTEDE

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Son Yazılan Mesaj

OKUYUCU YORUMLARI

  • Denetim raporu süper olmuş. Derneğimizin mali duru...
  • Çok mükemmel. Emeği geçenlerden ve vesile olanlard...
  • ESKİSİNİN GÖRÜNTÜSÜ DAHA OTANTİK VE GEÇMİŞİ DAHA İ...
RSS

SAYAÇ


REKLAMLARINIZI BURADA YAYINLIYORUZ
Reklam Vermek İçin . Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır .

 

                               
 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi